Záznam v registru vás už o peníze nepřipraví

Záznam v registru je nepříjemný v tom, že si jej zpravidla všimnete až ve chvíli, kdy potřebujete půjčku. Pakliže jste finančně za vodou, vůbec vám vadit nemusí. Pokud však přijde chvíle na řešení vaší finanční otázky, mohou právě s takovým zápisem nastat nepříjemné potíže – jednoduše proto, že když jej máte, tak nemáte nárok ani na ten nejmenší úvěr. Zkrátka a jednoduše řečeno, žádná banka vám v takové situaci peníze nepůjčí, a to ani co by se za nehet vešlo, zkrátka nic. A je úplně jedno, že důvody, které k takovému zápisu vedly, byly naprosto banální – to nebude nikoho zajímat, a věřte tomu, že tím, že jste zápis získali například kvůli jednodennímu opoždění platby za telefon, nikoho nepřesvědčíte.

coin-626500_640

Takže podtrženo a sečteno, máte-li záznam v registru, na banky zcela zapomeňte. Raději si ušetřete čas s jejich obíháním a najděte si na internetu webové stránky nebankovní společnosti. Právě na nich si můžete sjednat vstřícnou hypotéku bez registru!

Ovšem nenechte se mýlit, i v takové situaci se poskytovatel bude o vaši finanční situaci zajímat. Nikdo vás totiž nechce dostat do potíží, což by se snadno mohlo stát, kdybyste svou půjčku nebyli schopni splácet. Ovšem není se čeho bát, menší i větší záznam je možné tolerovat, pokud jasně prokážete, že své závazky budete schopni splácet, což znamená, že budete schopni bez potíží splácet svůj dluh i jeho úroky.

coin-1549075_640

A také je nezbytné, abyste se za svou půjčku zaručili nemovitostí. Je úplně jedno, jaký druh nemovitosti zvolíte. Zásadní je jeho hodnota. Právě od ní se bude odvíjet, jak vysokou sumu peněz můžete získat. Čím hodnotnější majetek zvolíte, tím budete moci žádat o vyšší částku – konkrétně můžete získat sumu až do výše sedmdesáti procent hodnoty aktuální tržní ceny vámi zvolené nemovitosti. A jistě budete souhlasit s tím, že to může být v některých případech opravdu hodně vysoká částka.