Jak cestovat levně?

Mnoho lidí se domnívá, že cestovaní a finance jdou ruku v ruce, že jsou na sobě závislé. Peníze sice mohou ovlivnit výběr destinace, kvalitu služeb i dopravy, ale nejsou rozhodně jediným zprostředkovatelem zážitků. Jak tedy cestovat bez toho aniž byste museli sahat hluboko do kapsy?
letadlo ryanair

Nízkonákladové letecké společnosti

 
V dnešní době je nabídka letenek do různých koutů světa obrovská. Ceny se mohou ale velmi lišit. Společnosti jako Ryanair, Wizzair nebo easyJet jsou známé díky velmi nízkým cenám.
křídlo letadla

Levné ubytování

 
Tohle velmi zaleží na osobních preferencích a celkovém pojetí dovolené. Pokud stojíte o autentické zážitky mimo hotelový resort, následující možnosti se vám budou líbit.
Hostel
Hostel je levnějším a skromnějším typem hotelu. Nabízí ubytováni v soukromých pokojích, ale také v místnostech pro mnohdy až třicet osob. Podle typu pokoje se samozřejmě odvíjí i konečná cena.
Airbnb
V poslední době velmi oblíbený typ noclehu, kdy je vám poskytnut bud cely byt nebo pokoj tamním hostitelem, který s vámi dané místo může sdílet, ale také nemusí. To zaleží na vašich preferencích při výběru.
Couchsurfing
Tento typ ubytováni je úplně nejlevnější, v podstatě nestojí nic víc, než drobnost z vaší rodné země, kterou svému hostiteli můžete ze slušnosti darovat. Pobyt u někoho doma může být skvělým zážitkem, ale je třeba byt obezřetný, protože nikdy nevíte, na jakého člověka zrovna narazíte.
Campovani
Pokud stojíte o opravdové dobrodružství a zákony dané země to povoluji, můžete spát ve stanu ve vyhrazených campech, nebo volné přírodě.
světlo u stanu

Jídlo

 
Na jídle ušetříte tak, že si ho budete připravovat a vařit sami. Bud z lokálních surovin, nebo z toho, co jste si přivezli z vaší rodné země.

Atrakce

 
Co se samotného programu a itineráře týče, najdete si turistické atrakce, které jsou zdarma. Například ve Skotsku jsou vstupy do všech muzeí bezplatné. Zeptejte se místních také na jejich doporučení.