INTERNET: Dává nebo bere?

Už jen tím, že tento článek čtete, dokazujete, že i vy jste mu podlehli.  Že i vy si najdete během dne chvilku, byť třeba jen krátkou, kterou věnujete pročítání různých stránek nebo sociálních sítí. Těžko soudit, jestli je to věc správná nebo špatná, na to má každý svůj osobní názor. Pravdou ale je, že i ti, co si myslí, že je internet a celkově sociální sítě špatná věc, tomu podlehli stejně jako jeho příznivci.  
příprava oslavy 
Z pohodlí domova nám nabízí spoustu možností. Dovídáme se skrz něj informace z domova i ze světa, čteme žhavé novinky z bulvárního rybníčku, sledujeme filmy a seriály, nakupujeme, posloucháme hudbu nebo komunikujeme se svými přáteli. A právě tady je ten problém.
smích dětí
Ničí nás nebo nám pomáhá?
I přes to, že naše babičky už taky nějaký ten tablet vlastní, si asi nikdy neodpustí věty o jejich mládí a o tom, jak žádné sociální sítě nebyly a jediná možnost, jak se s někým vidět a popovídat si, bylo jen osobní setkání nebo dopis, kdy i na ten se nemohly stoprocentně spolehnout.  Spousta z nich míní, že to dnešní generace přehání. Dokonce jsem slyšela názor, že se příští generace dětí bude rodit s telefonem zavěšeným na pupeční šňůře.
I když nerada, musím jim dát zapravdu. Ano, samozřejmě…Internet nám neskutečně pomáhá. Dětem ve škole, dospělým při práci, díky němu víme věci, o kterých se minulým generacím ani nezdálo. Ale měli bychom se nad sebou zamyslet a nepřikládat mu v našich životech takovou váhu. Měli bychom se občas od tohoto virtuálního světa oprostit a místo večerního chatování na sociálních sítích si raději zajít s kamarády na čerstvý vzduch.
klávesnice a aplikace mobilu
Děti by po škole měly chodit ven, místo toho jdou však raději domů, podívat se, co jim po dobu jejich nepřítomnosti uteklo. Pod tíhou „moderního světa“ zapomínáme na to, co je dobré. Raději dáme přednost pohodlí, protože jsme přece moc unavení z práce či školy, než osobnímu kontaktu. Naštěstí ne všichni, ale jestli se brzy něco nezmění, bude to horší a horší. Veškerý kontakt s okolím se omezí na naše chytré telefony, a co to pak bude za život? Moc lidí si to neuvědomuje, ale internet je celkem nebezpečná věc a proto…Všeho s mírou!