Znáte Kegelovy cviky?


Prostatitida. Víte, o čem je řeč? Muži již tuší, ale někteří stále ne. A ženy taky kolikrát nemusí vědět, co to znamená. Tak co to teda je? Laicky řečeno zánět prostaty. A jak se taková nemoc projevuje? Nejčastěji jsou to vysoké horečky, někdy se nevyhnete zimnici a určitě vás přepadne jakoby tupá bolest v rozkroku a to už byste měli zbystřit, že není něco v pořádku. Další příznaky mohou být jako bolest v tříslech nebo při stolici a zvláště taky při pohlavním styku. Pokud se vám příznaky projevují, takže nejlépe vyhledat lékaře, který s vámi nasadí léčbu. Nejčastěji se předepisují antibiotika. Jakého lékaře navštívit? Určitě je vám známí urolog. Spousta mužů má s tímhle doktorem trošku problém, přeci se jen jedná o intimní partie a stydí se už kvůli tomu, kdyby tam náhodou nebyl doktor, ale doktorka. Zahoďte stud stranou. Tohle bije na poplach.

beh

Můžu taky podpořit léčbu?

ano to určitě můžete, naučte se cviky na prostatitidu. Není to nic náročného, co byste nezvládli. Takže nečekejte žádný HIT a podobné cvičení. Je důležité, abyste začali po zvolna. Zdraví máme jenom jedno a tak bychom pro sebe měli teda něco dělat. Hlavně když můžeme své léčbě dopomoci. Slyšeli jste někdy o Kegelových cviků? Jde o posílení pánevního dna.

cvičení

Nejčastěji se s cviky setkáváme u žen, které tyhle cviky mají třeba většinou doporučené po porodu. Takže díky těmhle cvikům, můžete posílit pánevní dno a vrátí svalstvu primární funkci. Výhodu je taky to, že vám cviky mohou dopomoci i k lepšímu sexuálnímu životu, taky zmírní potíže, které jsou způsobené prostatou. Ale nemusíte zůstat jen u těchto cviků. Zařaďte do svého života delší chůzi, zkuste si zahrát tenis párkrát do týdne, vyzkoušejte skákat třeba přes švihadlo. Tyhle aktivity si řadí mezi nejúčinnější, které mají na prostatitidu vliv. Dále byste mohli třeba začít plavat, nebo fitness. Sami uvidíte, co vám bude nejvíce vyhovovat.