ze e:11pt“>Internet je skvělá příležitost prezentovat sebe sama, ale to vyžaduje také jistou soudnost a zdravý rozum.
Přítomnost sociálních sítí totiž může být lákadlem pro některé nekalé živly, které se tu snaží svou oběť oklamat, zneužít, okrást, podvést, či jakýmkoli jiným způsobem poškodit. Není to jistě nic příjemného, ale ruku na srdce, nezavdáváte těmto lidem také příčinu k jejich jednání? Pokud patříte k těm, co již zažili na sociálních sítích nějaké nepříjemnosti či dokonce zločin, změňte zcela své zvyklosti a využívejte sociální sítě smysluplně.
Žádné intimnosti, nahá těla a selfie – snažte se lidem nabídnout něco ze svého nitra, ne pouze vnější skořápku vašeho těla. Určitě se najde něco zajímavého, co byste rádi provozovali anebo se seznámili s podobnými lidmi. Říká se, že „stejné přitahuje stejné“, tedy jako podle přísloví té „usedající vrány k vráně“. Což takhle sdílet své poznatky z oblíbeného sportu, třeba z cyklistiky, badmintonu či tenisu, zkušenosti s vyšíváním, pěstováním kaktusů a orchidejí, soustružením dřeva a podobnými činnostmi, které vás naplňují a dávají vám smysl života. Na Facebooku si sběratelé mohou vyměňovat své exponáty, zájemci o cestování odtud mohou čerpat inspirativní náměty.
Využijte tedy sociální sítě spíše k tvořivé činnosti a své soukromí si střežte jako oko v hlavě. Nenabízejte lidem možnost nahlížet do vaší zahrady, nebo dokonce až do ložnice. Nefilmujte se u bazénu v plavkách a neprozrazujte do „éteru“ podrobnosti o vašich dětech, rodičích, prarodičích a dalším příbuzenstvu.
Pokud se seznámíte s lidmi stejných zálib, můžete se s nimi později setkat na neutrální půdě a ještě před tím si můžete stáhnout k sobě na notebook pomocí Facebook video downloaderu jejich zajímavé příspěvky, které budete mít k dispozici offline i tam, kde nemáte možnost připojení k Internetu.