Odměna za vysvědčení

Je tu konec školního roku, a to pro mnohé rodiče znamená, že dětem kupují dárek za dobré vysvědčení. Někdy rodiče uzavírají s dětmi dohody, že pokud donesou na konci školního roku samé jedničky, nebo pokud tam nebude žádná čtyřka, dostanou třeba tolik vytoužené štěně. Pokud patříte k těm rodičům, co jim jejich děti donesly kýžené známky a vy teď musíte splnit sliby, nemůžete děti zklamat a musíte své závazky dodržet. Nezbývá vám než se poohlídnout po štěňátku.

Pořídit dětem domácího mazlíčka je v případě psa velký závazek na minimálně 10 let, mnohdy i více. Pokud jste zvážili všechna pro a proti a pro koupi psa se rozhodli, musíte si vybrat plemeno psa, které se hodí do vašich podmínek. Zvážit musíte jak prostor, který bude mít pes k dispozici, ale také vaše časové možnosti a ohled je třeba brát i na pohybové aktivity psa, nestačí jen venčení, pejsek bude potřebovat i delší procházky.

dítě škola

Bydlíte-li v bytě uprostřed sídliště a jste-li časově vytížení, může být problém s téměř každým plemenem a skutečně byste měli koupi psa ještě zvážit. Za to máte-li rodinný domek s velkou zahradou, bude u vás šťastný každý pes. I tak je ale potřeba vědět, zda pes nebude štěkat na každého, kdo projde kolem domu a nebude tím rušit sousedy.

Pokud už máte vybranou tu pro vás vhodnou rasu, např. štěně akita inu, vždy byste měli kontaktovat prodejce, odchovnou stanici a nechat si povykládat vše o vašem plemenu. Odborné rady od chovatele jsou k nezaplacení a mohou vám v pozdějším době ušetřit mnoho problémů se zvířetem.

akita

Slíbit dítěti domácího mazlíčka za dobré vysvědčení může být skutečným hnacím prvkem pro dítě, ale co jim slíbíte příští rok? Pokud dítě zabralo a doneslo dobré známky, je jen na vás, abyste ho přiměli a dítě v učení nepolevilo, i když bez slibu další odměny. Vybírejte pečlivě plemeno svého psa, ať jste spokojení vy i pes.