Sledujte své zdraví

Když se u nás objevily první signály koronavirové pandemie, brali ji někteří z nás na lehkou váhu a jiní pro změnu třeba i panikařili. A jak čas ukázal, měli někdy pravdu spíše ti a jindy zase oni. Protože někteří z nás přečkali onu infekci bez úhony a bez výraznějších komplikací, ba někdy ji ani nezaregistrovali, zatímco jiní na ni doplatili i těžkými následky, ba i smrtí.

testy na koronavirus

Ať už to ale dopadlo s kýmkoliv jakkoliv, jedno je jisté. Koronavirová pandemie přinesla pro lidstvo významné riziko, které se rozhodně nedalo a nedá podceňovat. A byť už je dnes u nás spousta očkovaných lidí, případně lidí majících příslušné protilátky, i když už statistická čísla vypadají docela dobře, stále ještě nemůžeme být v klidu. Protože onen koronavirus tu je stále, a navíc často i mutuje ve snaze přelstít náš imunitní systém a škodit, a proto musíme být i nadále ve střehu.
A co to znamená být ve střehu? Jak zajistit zdraví sobě, svým blízkým a samozřejmě i docela cizím lidem? Metody, jak toho dosáhnout, jsou už známé. Je to dodržování hygieny, nošení roušek a respirátorů v místech většího srocení lidí, a pochopitelně i očkování.

testování v Evropě

A protože ani toto vše nedokáže stoprocentně zaručit naši ochranu, je záhodno využívat i antigenní testy ze slin. Jakkoliv totiž tyto zdánlivě samy nepomáhají, protože jenom konstatují, zda jsme zdraví či nikoliv, neochrání už testované lidi, kteří jsou už nakaženi, ani je nepomohou vyléčit, jsou tyto ve skutečnosti důležitými pomocníky. S jejichž pomocí se dají odhalit nakažení z našich řad, a povědomí o tom, že je člověk nakažen, pak sehrává významnou roli v boji proti šíření této infekce.
Nakažení mají šanci tuto skutečnost zjistit, začít se léčit a zodpovědně zabránit dalšímu šíření nemoci, a každý další člověk, který není díky tomu nakažen, je dobrý. Protože dokud se šíření koronaviru nezastaví, nebude tu dobře.