Jak se řeší úniková místnost

Dospělí, stejně jako děti, se rádi baví. A jednou z forem zábavy, kterou mají lidé obzvláště rádi, je řešení nejrůznějších logických, ale i jiných problémů. Příkladem mohou být nejrůznější křížovky či hádanky.

Tento typ zábavy má navíc i tu výhodu, že bystří mozek a umožňuje nám udržet jej dlouho svěží a čilý. A to je rozhodně něco, co se stále se prodlužujícím průměrným věkem oceňujeme čím dál více. Koneckonců, k čemu by nám bylo žít do sta let, když bychom posledních třicet let o sobě téměř nevěděli?

unikovka3

Jednou z relativně nových her, které těží právě z naší záliby v řešení nejrůznějších hádanek, je i úniková místnost. V podstatě se jedná o místnost, ve které vás zamknou, a ze které se musíte v časovém limitu dostat ven.

Samozřejmě máte někde ukrytý klíč, a vaším úkolem je jej najít za pomoci nápověd, různě rozmístěných po celém prostoru. Často musíte například vyřešit logický problém, abyste se posunuli dál. Vyhrává ten, kdo se dostane ven v nejkratším možném čase.

Je potřeba říci, že tyto hry nejsou jednoduché na pořádání. Nejenže je potřeba dobře promyslet, kde budou které nápovědy rozmístěny, ale také je tam dát. A pokaždé, když ji nějaký člověk či tým vyřeší, musíte vše vrátit do původního stavu. A to ani není řeč o tom, že musíte mít dostatečně velké a vhodné prostory, jejichž pronájem také není nejlevnější.

unikovka4

V obchodech můžete koupit i karetní verzi této hry, kdy jsou vám předkládány nejrůznější otázky a vy na ně musíte odpovědět, abyste se dostali dál. Ovšem zde je mnohem více patrný hlavní problém této hry: nelze hrát dvakrát stejnou místnost.

Problém totiž je, že už budete vědět, jak postupovat, takže pro vás ztratí své hlavní lákadlo. A to i pro pořadatele znamená, že ji musí pravidelně obměňovat. To je samozřejmě náročné, avšak věřte, že se jim to rozhodně vyplatí – lidí, které tento typ her baví, je totiž velmi mnoho.