Příjemný způsob, jak zpevnit tělo


Nezáleží na tom, jestli jste začátečník, pokročilý nebo expert na cvičení čehokoli. Vždycky je prostor pro zlepšení a zkoušení nových věcí. Pokud chcete zkusit něco trochu netradičního, co vychází z tradičního pojetí indického cvičení, tak se soustřeďte.
beach jóga

 

Power jóga byla vytvořena americkým lektoremBryanem Kestem začátkem 80. let 20. století. Její kořeny pochází z hathajógy a ashtangajógy. Základem tohoto posilování je opakování cviků, které si můžete různě upravovat a provádět jejich nejrůznější varianty. Jedná se tak o velmi volný druh posilování, který bude prospěšný vašemu tělu i duši.

 


Co pozitivního vám přinese?


Uvidíte, že zaručeně shodíte přebytečná kila a celkově zpevníte celé tělo. Také určitě přijdete na to, že můžete zapojit svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Věřte, že během posilování budete postupně zapojovat snad všechny svaly v těle. Žádný nebude opomenutý.

 ženy cvičí jógu

Zlepšíte si zároveň i flexibilitu a naučíte se dokonalé rovnováze. Právě rovnováha je zde velice důležitá, protože power jóga propojí tělo, duši a mysl v jeden úžasný celek. Zbavíte se díky ní přebytečného stresu a skutečně se uvolníte. To vám běžné cvičení neumožní. Je přínosná nejen pro duši, ale samozřejmě i páteř a všechny orgány.

 


Vždy dodržujte základní osnovu


Máte sice svobodu v pohybu, jednotlivých pozicích, jejich opakování i možnostech provedení, ale je něco, čeho se držet musíte. Pro úspěšnost vaší cesty ke zdravější a krásnější postavě je to klíčové. Jaká je tedy základní osnova jednotlivých lekcí?


  • Začněte sjednocením dechu.

  • Proveďte prvotní protažení a pracujte s trupem.

  • Zahřejte svaly například pomocí pozdravu slunci.

  • Z pozic nejdřív vyberte ty ve stoje.

  • Poté přejděte do pozic na zemi.

  • A na závěr se opět protáhněte, srovnejte dech a odpočívejte.


 

Je velice důležité zejména na začátku připravit svůj dech i svaly na následné cvičení. A na konci se naopak uvolnit a pár minut jen ležet či sedět, dýchat a nemyslet vůbec na nic. Po těžké dřině se odměňte chvilkou klidu před tím, než se vrátíte ke svým běžným činnostem.