Proč se vyplatí investovat nejen do komodit, ale také do spoření

Ať už je to klasické stavební spoření nebo penzijní spoření, vždycky je dobré si něco „uspořit bokem“ spolu s tou části vašich financí, kterou posíláte na investice (pokud tedy vůbec). Zatímco české domácnosti moc nespoří, tak ještě méně investují tak, aby peníze vydělávaly další peníze. Je to totiž velký nezvyk, všechno tohle vzbouzí jistou nedůvěru a lidé to neradi slyší. Ideálním by bylo, aby existovala zaručená 100 % bezpečná cesta, kde lidé vhodí peníze, pět let se o ně nezajímají a následně zinkasují 100 % úroky a milionové zisky. To by sice bylo výborné, ale nevíme, jak by přesně něco takového fungovalo. Do té doby se holt budou muset lidé obejít s vlastním selským rozumem a „tušením“.
bankovky na stromě.jpg

Všechny fronty pokryty

Pokud investujete, tak je to jenom dobře – vždycky byste ale měli myslet na to, že se může cokoliv stát a máte po investicích, zatímco pokud si bokem i něco spoříte, nemusíte úplně přijít na buben. Nezapomeňte hlavně na to, že spoření podporuje i stát, který přispívá všem i státní příspěvek v maximální výši za rok v hodnotě 2 000 korun, což vůbec není špatné číslo, pokud si vezmete, že stačí mít „naspořeno“ za celý rok jenom dvacet tisíc korun. Říkáte si, že je to hodně? Když si vezmete, že stačí poslat na spořící účet 1700 měsíčně, tak to není až taková oběť, jsou i horší.
mince nad prasátkem.jpg

Zkombinujte

Pokud si totiž takhle budete spořit a následně se ještě dostanete k nějakému tomu pasivnímu příjmu, můžete si klidně užít předčasného důchodu ve čtyřiceti, což je bezesporu tím hlavním „lákadlem“ pro všechny, kteří se hodlají zkusit štěstěnu. Není to jen tak, našetřit si kapitál na to všechno – a přesně proto byste měli začít co nejmladší, dokud ještě nemáte žádné závazky. Jakmile přijdou děti a nemoci stáří, už se těžko šetří – ale stále to jde. A přesně proto se to vyplatí v každém věku.