Představte si mobilní dřevostavbu jako přízemní bungalov

Přízemní bungalovy jsou velice oblíbené kupříkladu v přímořských letoviscích na Kanárských ostrovech, jsou pro tamní návštěvníky ideální, neboť je všechno dobře dostupné – máte k dispozici hned pár kroků z obývacího pokoje terasu s bazénem, posezení pod pergolou, stolek a židle pro občerstvení, pro šálek kávy nebo dobrého pomerančového džusu. Kolem vás je vysázen trávník, a za ním pět metrů vysoké datlové palmy.

sklizeň jablek

Co si tak představit něco podobného doma, v naší zemi? Samozřejmě, je tu odlišné klima a datlové palmy vám na zahradě v mrazu neporostou, ale to ostatní můžete mít bez problémů, pokud se rozhodnete pro mobilní dřevostavbu https://www.lavarohouse.cz/. Ta se velmi výrazně podobá právě těmto typům objektů, máte tu k dispozici veškerý vnitřní komfort a zázemí, takže na vás pak už je jen zvolit vhodný pozemek s pěkným výhledem a s možností vystavět na něm třeba tu pergolu, altánek, trávník s jehličnany a to posezení pro kávové dýchánky.

kaktusy v kuchyni

Moderní mobilní dřevostavby jsou dostatečně prostorné a pohodlné pro celoroční pobyt, můžete se o tom přesvědčit sami docela snadno u některých vzorových objektů a tak na vás pak zbude ten nejobtížnější úkol vytvořit koncepci venkovního prostředí, kterou za vás stavební firma neudělá, maximálně můžete povolat ke spolupráci zahradního architekta.

Snižte náklady na bydlení na nezbytné minimum

Jedním z důvodů, proč se osamostatnit a stát se co nejméně závislým na vnějších okolnostech, jsou stoupající ceny energií. Stěží můžete očekávat nějaký výrazný obrat, spíše naopak, a teoreticky možný je, i když samozřejmě to nikomu nepřejeme, dlouhodobější výpadek elektrického proudu a dodávky zemního plynu. Obyvatelé mobilních domů v tom mají jistou výhodu, je totiž reálné tu vybudovat vlastní studnu, střešní fotovoltaiku, ohřev vody solárními panely a vaření na propan-butanu, takže tu nějaký „blackout“ přečkáte mnohem snáze, než v bytě na sídlišti.