Jak se vypořádat nouzovými situacemi v bytě

Nouzová situace č. 1: topení nefunguje

Pokud je topení v zimních měsících netopí, hrozí, že byt v krátkém okamžiku vychladne. V takovém případě je každá rada drahá. Koneckonců, pokud nemáte vlastní plynový vytápěcí systém, kde můžete doplnit vlastní vodu, jsou vaše ruce v této situaci svázány. Informujte se tedy ihned u vašeho pronajímatele. V případě, že se nemůžete dostat k pronajímateli, nebo pokud nemá čas, objednejte si havarijní službu. Podobný případ: radiátor není příliš teplý. To je velmi pravděpodobné kvůli nadměrnému vzduchu v potrubí. Můžete jej odvzdušnit sami. Chcete-li odvzdušnit topení, jednoduše otočte ventil na chladiči pomocí 3 nebo čtyřhranného klíče a nechte vzduch uniknout, dokud voda nevyteče – nejlepší je držet pod ním nádobu. Poté našroubujte ventil – hotovo.
volání muže

Nouzová situace č. 2: záchod je ucpán

Příliš mnoho toaletního papíru bylo použito, nebo věci, které tam nepatří, byly do něj vhozeny? Jakmile taková situace nastane, musíte ihned jednat. Taková zácpa vyžaduje mechanické čištění. Pomocí spirály pro čištění trubek uvolníte ucpané odtokové potrubí, aniž byste je museli odšroubovat. Jedná se o druh sondy s ruční klikou. Kromě délky (v průměru asi čtyři až pět metrů dlouhé) je důležitý průměr spirály. Pravidlem je, že nástroj by měl být od deseti do dvaceti milimetrů menší než vnitřní průměr trubky. Zasuňte spirálu pro čištění potrubí do vypouštěcího potrubí a vždy otočte kliku jedním směrem.
pokladnička na mincích
 
Nouzová situace č. 3: napájení selhalo
Pokud jsou vaše elektrické spotřebiče přetíženy nebo způsobují zkrat, pojistková skříň v bytě přeruší napájení bez dalšího výpadku. Zabraňuje tomu, aby se staly horší věci, jako je oheň. Ve většině případů stačí vypnout všechna elektrická zařízení a přesunout příslušnou páku v krabici. Pokud po zapnutí zařízení znova pojistka vyletí – volejte kvalifikovaného elektrikáře z bezpečnostních důvodů.
Podobný případ: pokud vypálí pouze žárovka lampy, můžete ji snadno vyměnit. Nejprve odpojte okruh vytažením zástrčky lampy. U stěnových nebo stropních svítidel přesuňte přepínač u pojistkové skříňky. To je jediný způsob, jak změnit žárovku bez nebezpečí.
 

Nouzová situace č. 4: zabouchli jste si

Hrabete se s kreditkou nebo vlasovou sponkou v zámku? Zapomeňte na to. Toto funguje pouze ve filmech. Žádný náhradní klíč nemají soused, přátele ani rodina? Ani náhodou nelze otevřít okno, jehož prostřednictvím byste mohli nyní lézt dovnitř? Váš pronajímatel nežije ve stejném domě? Pak pravděpodobně musíte volat zámečníky.
Tip: Obraťte se na místní firmy, což ušetří náklady na práci. Zeptejte již po telefonu na cenu a zkontrolujte účet na místě velmi pečlivě, než jej podepíšete. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením.