Vyberte si správné produkty pro líčení!


Pokud jste vizážistou, určitě máte v arsenálu velkou řádku štětců, které používáte při líčení. Také určitě máte řádku houbiček, labutěnek a jiných nástrojů pro vytvoření dokonalého make-upu. Nicméně pokud nejste profesionál, možná už nyní jsme vás dostali do situace, kdy pochybujete o tom, co vlastně tedy potřebujete.

Pokud se tedy rozhodnete pro zakoupení řady štětců na líčení, určitě se zarazíte hned v momentě, kdy narazíte na obrovské množství štětců, které na trhu jsou.
produkty na líčení očí.jpg

Základní dělení

V základu můžeme pomůcky pro líčení rozdělit na několik základních částí:


·         Štětce

Tyto pomůcky se samozřejmě také dělí na různé skupiny, ale jako první si pojďme říct, že pokud už nějaké chcete koupit, je potřeba se zamyslet nad tím, zda budete chtít štětce syntetické či přírodní.


     Syntetické

Syntetických štětců na trhu přibývá. Je to hlavně z toho důvodu, že výborně napodobují přírodní vlas, ale ještě k tomu má řadu výhod. Například se mnohem jednodušeji čistí, neulpívají na něm v takovém množství bakterie a špína, nezpůsobuje alergické reakce a zároveň umožňuje práci s krémovými produkty. Samozřejmě i s pudrovými výborně pracuje, to hlavně. Syntetické štětce vám také zaručí, že jste rozhodně v žádném případě neublížili zvířeti, což je pro některé lidi také velmi důležité.


     Přírodní

Pro milovníky přírodních štětců je na trhu velká řádka výborných štětců ve speciálních řadách. Pro začátečníky v líčení je však zpravidla lepší používat syntetické vlasy, neboť na přírodních se usazuje ve struktuře více pigmentu a tím se dá líčení přehnat. Pokud nemáte lehkou ruku a zkušenosti, doporučujeme se uchýlit právě k syntetickým než přírodním vlasům.


·         Houbičky

Obrovský boom za poslední tři roky zažily houbičky. Ať už to jsou houbičky, které se napouští vodou ve tvaru kapky či placaté houbičky, usnadňují nanášení podkladových krémů, které dokáží krásně zapracovat. Oproti štětcům mají tu výhodu, že ani začátečník si neudělá fleky a čmouhy na obličeji a produkty dokáže výborně do kůže zapracovat. Můžete je koupit v různých tvarech, velikostech a materiálech a je jen na vás, který vám bude vyhovovat.
štětce na pudr.jpg


·         Labutěnky

Pokud jste zvyklá nanášet pudr právě labutěnkou a neumíte si představit, že by to šlo jinak, věřte, že houbičky i štětce to dokáží také. U houbičky máte jistotu, že krásně pudr vtisknete do podkladu a tím způsobíte krásné spojení těchto produktů na vaší kůži. Problém labutěnky a houbičky může být ten, že to s nánosem pudru přeženete. Proto je rozumné nanášet pudrové produkty syntetickým štětcem s delším a poddajnějším chlupem, pokud nemáte velké zkušenosti. Pokud zkušenost již máte, určitě oceníte spíše štětce velmi bohaté, kterými vhodné množství produktu zapracujete do pokožky.