Nelze žít bez prostředků

Kdyby si někdo z nás usmyslel, že bude žít výlučně bez peněz, asi by ho to velice rychle přestalo bavit a svůj názor by přehodnotil. A pokud by byl zatvrzelý natolik, že by to hodlal vydržet a skutečně se bez peněz obešel, pak bychom to na něm už zanedlouho poznali. Protože někdo, kdo nemá peníze, by se ocitl na ulici, nemaje na bydlení, rozhodně by nevypadal vábně, protože by se mu ani hygiena zrovna pohodlně nezajišťovala, byl by dost možná pohublý, pokud by se tedy neuchytil někde u kontejnerů, kam někdo vyhazuje dostatek postradatelných potravin, a nakonec by zemřel možná i nahý někde na veřejném prostranství. A ani po smrti by to vlastně neměl dokonalé, protože i poslední rozloučení něco stojí, a kdyby ho nebylo čím financovat, kdo ví, co by mu bylo poskytnuto na náklady někoho jiného.

španělské mince

Peníze jsou zkrátka důležité. Natolik důležité, že je musíme mít. A to třeba i za cenu toho, že si je aspoň půjčíme, když si je nedokážeme v dostatečném množství vydělat.

Jenže ani to půjčení nemusí probíhat zrovna hladce. Jakmile někdo nemá dost peněz, je nedůvěryhodný, a někomu nedůvěryhodnému se vesměs nepůjčuje, takže tento pak nemá dost peněz. A tak pořád dokola.

peníze rubly

A když už si někdo skutečně potřebuje peníze půjčit, jenže se právem obává nebo už ví, že mu v bance nepůjčí, je na čase obrátit se na nebankovní společnost. Protože s tou je daleko snadnější domluva a třeba hypotéka po insolvenci Nebankovní hypotéky se tu získá lehce. Pro její získání se toho totiž nemusí udělat mnoho a zájemce nemusí mít ani žádné mimořádné kvality. Tady totiž stačí jenom dát do zástavy nemovitost a být schopen splácet.

Ano, i za takto jednoduchých podmínek se dá uspět. Vůbec není nezbytné mít přemrštěné příjmy nebo dokonale vyhlížející registry dlužníků, a přesto se uspěje. A proč by toho tedy jeden nevyužil, že?