Nejčastější webové chyby

Líbí se vám vaše webové stránky? Pokud ano, je to první předpoklad úspěchu. Neznamená ovšem, že web vyhlíží profesionálně a příjemně pro ostatní. Mezi miliardami z nich by se tak mohl snadno ztratit. Pojďme se podívat na několik bohužel běžných chyb, kterých se webový provozovatelé dopouštějí.

práce i relax

Nepřehlednost

Každému z nás se už jistě stalo, že i přes všechnu snahu na stránkách nenašel to, co hledal. A ne z důvodu, že by se snad daná informace na webu nenacházela, jen ji autor nevědomky velmi dobře ukryl.
Pamatujte – jen malé množství lidí si dá práci s hledáním. Je zaručeno, že podobných stránek je na webu spousta a proto čtenář, jenž nenajde, co hledal, včas, nenávratně odchází. Vytvoří to v něm pochybnosti o celém fungování autorského týmu či firmy, která stránky provozuje. Vložme raději web do rukou odborníků .
iPad pro práci

Nevhodný design

Pro někoho možná zcela nepodstatná složka tvorby, přestože je jedna z nejdůležitějších. Zastaralý design, nevhodně zvolené barvy či kýčovitost jsou na černé listině.

Nezajímavý obsah

Tato část se týká především osobních blogů. Stránky pokaždé zaujmou jen určitou skupinu lidí, již můžete maximálně rozšířit – například přidáním videí atd. Některé blogy časem vyjdou z módy a čtenáři je opustí, pokud je autor neobnovuje, poněvadž témata jsou pouze dočasně oblíbená.

Plno reklam

Každý se snaží co nejvíce vydělat, alespoň tedy na provoz samotných stránek. Web ale není prioritně reklamní plocha. Některé inzerce jsou velice otravné a mohou čtenáře odpuzovat. Použijte tedy spíše reklamy nenápadnější.

Neotestovaný web

V případě, že web tvoříte sami, máte po čase velmi zkreslený úhel pohledu. Je tedy lepší, vyjít s webem částečně na světlo a zeptat se lidí na jejich názor. V době sociálních sítí není problém poprosit o zpětnou vazbu, nebraňte se tedy tomu. Najednou uvidíte spoustu chyb, kterých jste si dříve vůbec nevšimli.