Jak pečovat o pračku

Pračka patří mezi základní spotřebiče domácností a je potřeba se o ní dobře starat. Tak jak vše i zde platí, že pokud o ní bude špatně postaráno brzo ztratí svou funkci a vy budete muset sáhnout do svých finančních rezerv a koupit novou. Proto je důležité o pračku pečovat ne jen z venku, ale i zevnitř. Pračku čistit není náročné jak po finanční stránce tak také ani fyzické. Proto to zvládne každá žena bez pomoci muže. Při péči o pračku je důležité omývat přihrádky na plnění, ať už se jedná o pračku s předním plněním tak také u pračky s horním plněním. Špatně tyto plnící šuplíky vysychají a pak se tedy na nich usazuje plíseň. Nečištěný filtr pevných nečistot může velmi ovlivnit vůni Vašeho čerstvě vypraného prádla.
 žena v pračce

Plnění pračky a dávkování pracích prostředků

 
Plnění pračky a dávkování pracích prostředků je druhá velmi důležitá věc, které ovlivňuje životnost Vaši pračky. Pračku je důležité nepřetěžovat prádlem a plnit ho tak, aby prádlo volně leželo a buben nebyl zcela zaplněn. Prášky, prací gely i aviváž dávkujte dle tvrdosti vody, kterou doma máte. Pokud ji nevíte, stačí zavolat na infolinku Vaši vodárny, kde Vám to ochotně sdělí. Platí, že větší dávkování pracích prostředků nepomůže k čistějšímu prádlu. Čistotu prádla právě ovlivňuje tvrdost a měkkost vody, ve které perete a dle toho dávkujete. Tabulka dávkování je vždy na každém pracím prostředku.
 otočný knoflík

Na co při péči o pračku nezapomenout?

 
Pokud péči o pračku chcete mít do puntíku zvládnutou, nesmíte zapomínat na otření těsnění kolem dvířek. Je zde také velmi vlhko, které může způsobit plíseň. I když většina moderních praček nyní pere kvalitně na nízkých teplotách, je dobré občas pračku nechat na prázdno, kromě ždímání, projet celý prací cyklus na 90 °C. A v neposlední řadě když doperete, je dobré nechat pračku větrat. Tedy nechat klidně celý den dvířka do pračky otevřená.
 
Pračka se Vám po pravidelné péči odmění kvalitně vypraným prádlem a svou dlouhou životností.