Jak ochránit plechového miláčka před korozí

Aby Vám Váš plechový miláček dlouho vydržel ve skvělé formě, je potřeba se o něj starat a dopřát mu pravidelný servis. Auto je poté vizitkou svého majitele. Mít kvalitní lak je nejen dobré po estetické stránce pokud byste například vůz prodávali. Ale také po stránce funkčnosti. A to z hlediska ochrany kovových částí před korozí. A to hlavně v zimě. Díky působení sněhu, kamínků a soli dostává auto pěkně zabrat. Proto se doporučuje auto vždy vystříkat proudem čisté vody, aby se co nejdříve zbavil těchto nečistot. Podvozek můžete také chránit postřikem na bázi kaučuku, který po zaschnutí vytvoří na podvozku tenký gumový film. A tím podvozek chrání. Koroze dokáže Vaše auto velmi znehodnotit a to si určitě žádný majitel nepřeje.

nový motor

Jak správně umývat auto

Každému majiteli samozřejmě vyhovuje jiný druh mytí auta. Nicméně existuje pár pravidel, které by měli dodržovat všichni tak, aby jim plechový miláček nezačal oxidovat a neměl na laku škrábance.

· Nikdy nečistěte lak na sucho.

· Před mytím je dobré vystříkat karosérii, podvozek a podběhy silnějším proudem vody

· Nedoporučuje se používání šamponu, které jsou pro laky agresivní, odstraňují vrstvu vosku

· Po umytí je dobré lak dobře vysušit, aby kapky vody nezpůsobily na laku nevzhledné mapy

· Umývejte vždy shora dolů

· Auto neumývejte na ostrém slunci

· Voda by měla mít maximálně 60°C

dívka automechanik

Konzervace laku

Konzervace laku Vašeho auta je velmi důležitá. Při tomto procesu se nanáší ochranná vrstva, která Vašeho plechového miláčka ochrání před vnějšími vlivy jako je ptačí trus, hmyz, sůl a v létě před slunečními paprsky. Tato vrstva se na auto nanáší po umytí a vysušení. Jedná se o konzervační vosk. Konzervační vosk můžete nanášet buď měkkým hadříkem anebo speciální houbičkou na autolaky. Tento proces byste měli provádět dvakrát do roku, abyste měli auto dobře chráněné.