Zvyšte příjem kolagenu, a udržte si své mládí

Pokud chcete udržet svoji pleť mladistvou, nehty pevné, a klouby zdravé, musíte se zaměřit na zvýšení příjmu kolagenu, tedy bílkoviny, kterou si lidské tělo v dospělosti už hůře a pomaleji vytváří. Na otázku jak doplnit kolagen Orcacollagen.cz, existuje mnoho odpovědí. Záleží tedy jen a jen na vás, kterou cestu si zvolíte. Jaké jsou možnosti, a kde se kolagen skrývá?

Rychle a jednoduše

Nejsnazší možností jak doplnit kolagen jsou rozhodně potravinové doplňky s vysokým obsahem kolagenu. Vaše tělo však vyžaduje jistou dávku této bílkoviny, která se v pilulkách požívá jen těžko, a proto jsou ideální volbou speciální nápoje, které obsahují kolagen. Mohou to být například nápoje ve formě prášku, který rozpustíte ve vodě, jakými jsou například přípravky Orcacollagen, nebo již hotové nápoje s obsahem kolagenu.

voda z lahve

Oběd plný mládí

Nejvyšší obsah kolagenu pak z potravin obsahuje právě maso. Ať už se jedná o kuřecí, vepřové, či hovězí, je to vlastně oběd, který vám prodlužuje mládí. Nemusí však jít jen o maso jako takové, ale například i chutný vývar obsahuje dostatečné množství kolagenu, spolu s aminokyselinami a zinkem, které mají pro přirozenou tvorbu kolagenu ve vašem těle pozitivní účinek.

Rybičky, rybičky

Co se obsahu kolagenu v rybách týče, čím tučnější ryba, tím větší podíl této zázračné bílkoviny. Nevyhýbejte se však ani rybí kůži, která obsahuje největší podíl kolagenu, a proto je dobrá pro vaši pleť. Rybí kolagen je pak nejlepší pro přirozený a mladistvý vzhled, nemluvě o tom, že ryby samy o sobě jsou zdravé, a jejich konzumaci můžete praktikovat i denně.

ryba a salát

Vejce

Co se vajec týče, bílek je nezbytností. Obsahuje totiž aminokyseliny, které vašemu tělu pomáhají v tvorbě kolagenu, a tak se do nich můžete s chutí pustit. Je libo míchané, vařené, nebo třeba omeletu?

Vitamín C

Vitamín C je obsažen v mnohém ovoci, a ačkoliv sám kolagenem není, podporuje jeho výrobu a udržitelnost ve vašem těle, tudíž je potřeba jej pravidelně doplňovat. Svačinak v podobě pomeranče, nebo miska malin denně je rozhodně skvělou volbou.