Nosič kol na tažné zařízení – průvodce aktivní dovolenou v České republice

Nosič kol na tažné zařízení amsa.cz je dosud nejbezpečnější způsob, jak jízdní kola nebo dokonce elektrokola dopravit na místo určení. Takto lze přepravovat až čtyři bicykly vedle sebe, omezeni jste pouze nosností kulového čepu. Nosič se velmi snadno instaluje, zvládne to i naprostý nezkušený amatér a technický „antitalent“, nasadit kola do drážek ve stojanu dokáže i žena, neboť je celá konstrukce umístěna jen nízko nad zemí.

kolo na pískovně

Ve srovnání s jinými typy, především s nosiči střešními, je jízda komfortnější a řízení bezpečnější. Jednak na zajištěný náklad dobře vidíte, a zároveň je jeho těžiště posazeno velmi nízko, což neovlivňuje jízdní vlastnosti vozu. Na řízení prakticky nemá vliv ani boční vítr a nemusíte řešit zvýšení výšky vozidla při průjezdech pod mostními konstrukcemi.

Kola umístěná na střeše jsou svým způsobem také důvodem k neustálému psychickému tlaku a stresu, kdy jste nuceni občas zastavit a zkontrolovat situaci, jelikož na střechu při jízdě není vidět.

muži na kolech

Kam vycestovat na dovolenou

Aktivní dovolenkový pobyt v sedle jízdního kola je skvělý způsob, jak konečně přijít na jiné myšlenky, zvláště v dnešní „pandemické“ době. Potřebujeme více pohybu, více čerstvého vzduchu, více slunce a více přírodních krás kolem nás, kde je klid a bezpečí.

Něco takového byste si mohli dopřát kupříkladu v západních Čechách, na Domažlicku a Klatovsku. Je to oblast zčásti zalesněná, mírně kopcovitá a s překrásným výhledem na šumavské vrcholky. Zejména silnice mezi Klatovy a Domažlicemi, která je sice frekventovaná, ale zároveň vám může poskytnout zajímavý pohled na překrásnou krajinu. Můžete se tu i na okamžik zastavit, třeba v obci Loučim, a kochat se pohledy, které mnohde nezahlédnete ani z rozhleden. Pochopitelně lze využít i některou z místních cyklotras, které tato dvě města spojují po silnicích druhé a třetí třídy.